in

Messi: La Liga është bërë më e ndërlikuar

messi la liga
Loading...

Lionel Messi beson se hendeku midis Barcelonës, Real Madridit dhe pjesës tjetër të La Ligas është mbyllur ndjeshëm gjatë dekadës së fundit duke e bërë ligën shumë më të komplikuar.

Barcelona dhe Real Madridi drejtojnë kampionatin me nga 34 pikë, me katalunasit që kryesojnë shkaku i goldallimit, ndërsa Sevilla gjendet e treta me tre pikë mbrapa.

Sidoqoftë, vetëm tre pikë e ndanë Real Sociedadin e vendit të katërt me 27 pikë dhe Granadan në të nëntin.

Barcelona ka humbur tre dhe ka barazuar një nga 15 ndeshjet e tyre këtë sezon, ndërsa Reali ka barazuar katër ndeshje dhe ka humbur një.

Messi mendon se këto rezultate të përziera tregojnë se forca e skuadrave në të gjithë ligën është përmirësuar dhe hendeku është mbyllur.

“Gjithçka po bëhet gjithnjë e më shumë e vështirë”, ka thënë fillimisht sulmuesi i Argjentinës në një ngjarje të Adidasit të mërkurën.

“Ka disa vite dhe ne vërejmë se ka më shumë barazi, çdo skuadër mposht çdo ekip tjetër, gjë që është gjithnjë e më e vështirë për të luajtur si ekipi mysafir”.

“Skuadrat janë bërë më të forta në shtëpi sepse e dinë që për të arritur qëllimet e tyre duhet të bëjnë mirë në shtëpi”.

“Kjo e bën gjithçka më të barabartë dhe më të ndërlikuar ligën”, përfundoi Messi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Super kompjuteri parashikon shanset e çdo klubi për ta fituar Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/20

Super kompjuteri parashikon shanset e çdo klubi për ta fituar Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/20