in

Messi mori fitoren e 500-të në karrierë me fanellën blaugrana

messi 500 1
Loading...

Lionel Messi shënoi dy gola herë në fitoren e Barcelonës ndaj Leganes me rezul;tat 5-0.

Kjo ishte fitorja e 500-të e argjentinasit me klubin, duke e mbajtur atë larg nga të tjerët sa i përket kësaj statistike.

Në ndeshjen e tij të 710 për blaugranat, ai festoi fitoren e 500-të dhe e bëri këtë në stil, duke realizuar dy gola, i fundit shumë i bukur, duke e kaluar edhe portierin.

Me këtë fitore ai largohet edhe më tutje nga Xavi Hernandez, që është i dytë në listën e lojtarëve në klubet spanjolle me më shumë fitore.

Iker Casillas (463 fitore),  Andres Iniesta (459), Andoni Zubizarreta (444) dhe Sergio Ramos (439) janë emrat e tjerë në këtë listë.

messi500

Ramos mund ta rris numrin pasi është ende pjesë e La Ligas, por vështirë ta kap rekordin e Messit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
carles perez roma

Barcelona dhe Roma arrijnë marrëveshje për Carles Perez

Njoftim rreth lëndimit të Ousmane Dembele: lojtari mund ta mbyllë sezonin para kohe!

Njoftim rreth lëndimit të Ousmane Dembele: lojtari mund ta mbyllë sezonin para kohe!