in

HAHAHAHAHAHA

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë
Loading...

Lionel Messi ka tentuar ta shpëtojë Ousmane Dembelen nga kartoni i kuq në fitoren 4-0 ndaj Sevillës në fundjavën e kaluar.

Sulmuesi francez u ndëshkuar me kartonin e parë të verdhë në minutën e 53-të, derisa në të 88-në, pranoi edhe të dytin, për t’u përjashtuar nga loja.

Mateu Lahoz nuk e fali Dembelen edhe pse pesë herë fituesi i Topit të Artë tentoi që ta zbuste qëndrimin e gjyqtarit.

“Ai nuk di të flasë, nuk di të flasë”, i ka thënë Messi gjyqtarit Lahoz për të mos e ndëshkuar francezin me kartonin e dytë të verdhë.

Pique më pas iu afrua gjyqtarit se ishte një vendim i keq dhe nuk duhej ta bënte atë.

dembele karton te kuq

“Dëgjomëni mua, ishte një vendim shumë i keq, shumë i keq”, ishte reagimi i mbrojtësit. Gjyqtari më pas ia ktheu: “Jo, nuk ishte aq i keq”.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Notat e lojtarëve: Barcelona 4-0 Sevilla, Messi me vlerësim maksimal

Notat e lojtarëve: Barcelona 4-0 Sevilla, Messi me vlerësim maksimal

Rrumbullakosi 200 ndeshje, Barça përgatit dhuratën e madhe për Ter Stegen

Rrumbullakosi 200 ndeshje, Barça përgatit dhuratën e madhe për Ter Stegen