in

Më pëlqenMë pëlqen

Momenti emocionues, Messit ia dhurojnë djemtë e tij trofeun e Këpucës së Artë

messi kepuca arte 1
Loading...

Lionel Messi ka pranuar çmimin e Këpucës së Artë nga dy djemtë e tij, Mateo dhe Thiago.

Sot (e mërkurë) gjatë ditës u organizua ceremonia e ndarjes së çmimit të madh individual Këpuca e Artë.

messi kepuca arte 1

Ky çmim është i njohur pasi i jepet golashënuesit më të mirë të një sezoni në kampionatet evropiane.

Është pikërisht ylli i Barcelonës, Messi, i cili ka fituar këtë çmim pasi ka shënuar plot 36 gola në sezonin 2018/19 me katalunasit.

messi kepuca arte 2

Ishte hera e gjashtë për sulmuesin argjentinas që fiton këtë çmim, duke lënë pas vete rivalin e madh, Cristiano Ronaldon me katër.

Momenti që të gjithë e prisnin , pra ndarjen e çmimit ishte gjithashtu më emocionuesi.

Messi pranoi Këpucën e gjashtë të Artë nga dy djemtë e tij, Mateo dhe Thiago.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Umtiti afër rikthimit në fushat e blerta

Umtiti afër rikthimit në fushat e blerta

Ndeshja Eibar vs. Barcelona - gjithçka që duhet të dini

Ndeshja Eibar vs. Barcelona – gjithçka që duhet të dini