in

Neymari alarmon Realin dhe Barcelonën – refuzon vazhdimin e kontratës me Parisin

Neymari alarmon Realin dhe Barcelonën – refuzon vazhdimin e kontratës me Parisin
Loading...

Neymar po vazhdon ta kërkojë largimin nga Paris Saint-Germain.

Sulmuesi brazilian në verën që shkoi shkaktoi shumë trazira te skuadra franceze, pasi e dëshironte largimin nga Ligue 1.

Neymar po vazhdon me dëshirën e tij për t’u larguar nga kampioni i ligës franceze, derisa për të kanë zgjuar interesim Real Madridi, Barcelona dhe Manchester United.

Sipas asaj që raporton Sport, PSG dëshiron që të arrijë një marrëveshje të re me brazilianin dhe t’i zgjatë kontratën deri në vitin 2025.

Kontrata aktuale e Neymarit përfundon në vitin 2022, derisa është në mesin e lojtarëve më të paguar në botë.

Por, sipas të përditshmes spanjolle, lojtari i rebeluar nuk është i interesuar që ta vazhdojë kontratën dhe po mendon që të largohet përfundimisht në verën e vitit 2020.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
rakitic juventus

Rakitic dëshiron kalimin te Juventusi

grizi konsideron largimin

Griezmann konsideron largimin nga Barcelona