Njollë e zezë në histori të Barcelonës – pas 74 vitesh pranuan tetë gola
in

Njollë e zezë në histori të Barcelonës – pas 74 vitesh pranuan tetë gola

Loading...

Barcelona ka pësuar një ndër humbjet më të thella në histori sonte, kur u turpërua në Lisbonë nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Quique Setién është mposhtur 8-2 nga gjermanët, që është një ndër humbjet më të thella në histori të klubit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “OptaPaolo”, Barcelona nuk kishte pranuar 8 gola që prej vitit 1946.

Në atë kohë ishte mposhtur 8-0 nga Sevilla në një ndeshje të Kupës së Mbretit.

Me skuadrën aktuale që është më e paguara në botë sa i përket pagave, Barcelona, tashmë ka një njollë të zezë në historinë e tyre.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Pique: Jam gati të largohem, kemi prekur fundin

Pique: Jam gati të largohem..

Vjen reagimi i Bartomeut - Ju kërkojmë falje tifozëve, do të marrim disa vendime pas kësaj ndeshje

Vjen reagimi i Bartomeut – Ju kërkojmë falje tifozëve, do të marrim disa vendime pas kësaj ndeshje