in

Notat e lojtarëve: Barcelona 4-0 Sevilla, Messi me vlerësim maksimal

Notat e lojtarëve: Barcelona 4-0 Sevilla, Messi me vlerësim maksimal
Loading...

Barcelona e ka mposhtur Sevillan në kuadër të javës së tetë në La Liga me rezultat 4-0.

Golat për katalunasit i realizuan Luis Suarez (27’), Arturo Vidal (32’), Ousmane Dembele (35’) dhe Lionel Messi (78’).

Blaugranasit ishin dukshëm skuadër më e mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 7.50, ndërsa Sevilla mori vlerësimin 6.17.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte padyshim Messi, që mori notën maksimale 10-të, shkaku i golit të shënuar, por organizimit të lojës.

Në anën tjetër, mbrojtësi i Sevillës, Daniel Carriço kishte paraqitjen më të dobët dhe mori vlerësimin 5.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave:

barca sevilla notat
Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)
barca sevilla notat2
Notat e lojtarëve të Sevillës (Foto:WhoScored)
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
barca sevilla bg

Barcelona fiton me rezultat bindës ndaj Sevillës

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë

Messi për ta shpëtuar Dembelen nga kartoni i kuq: Nuk di të flasë, nuk di të flasë