Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës
in

Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës

Loading...

Neymar dhe Barcelona nuk kanë arritur marrëveshje për bonusin që klubi pretendohet që duhet t’i paguajë lojtarit dhe palët do të shkojnë në gjyq. 

Superylli i Paris Saint-Germain udhëtoi për në Spanjë, por nuk u paraqit në gjyq të premten, megjithëse një natë më parë ai doli për darkë me shokun e skuadrës te Brazili, Arthur Melon dhe ish- sulmuesin e Espanyolit, Leo Baptistao.

Zëdhënësi i Barcelonës, Josep Vives ishte i pari që mbërriti në gjykatë, ku të dyja palët u përpoqën, por pa sukses që të arrijnë një marrëveshje.

barca neymar gjyq

Çështja do të shkojë në gjykim pasi avokati i Neymar, German Rodriguez ngriti një padi duke kërkuar 64.4 milionë euro të bonusit të besnikërisë që klubi i detyrohet klientit të tij.

Siç thuhet në kontratë, pagesa duhet të ishte bërë në dy këste, e ndarë në 20 milionë euro para 30 qershorit 2016 dhe pjesa tjetër para 30 korrikut 2017.

Avokati i Barcelonës, Carles McCrugh, megjithatë, pretendon se klubi katalanas ka prova që braziliani ishte i gatshëm të largohej para fundit të korrikut.

neymar barca gjyq

Ndërkohë, mbrojtja e Neymar pohon se kontrata e klientit të tyre me PSG-në ishte nënshkruar me 3 gusht 2017.

Blaugrana gjithashtu ka ngritur një padi, duke kërkuar 33 milionë euro dëme nga lojtari që nuk i është përmbajtur kontratës.

Afati i të dy palëve për të paraqitur provat është caktuar me 21 tetor në orën 15:00.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
valverde messi deklarate

Valverde flet për situatën e Messit: Nuk e di kur kthehet

Manchester United planifikon të dërgojë një ofertë të lartë për Dembelen

Manchester United planifikon të dërgojë një ofertë të lartë për Dembelen