in

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati
Loading...

Barcelona do të jetë nikoqir i Napolit për takimin e dytë në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë e zhvilluar në San Paolo kishte përfunduar 1-1, derisa me këtë rezultat – Blaugranasit mund të kualifikohen në çerekfinale.

Por, sonte nga ora 21:00 në stadiumin Camp Nou, pritet që të finalizohet se kush do të kalojë tutje në fazën e garës më të madhe për kluve në Evropë.

Për këtë sfidë, Quique Setien do të jetë pa Sergio Busquetsin që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe Arturo Vidal që ka të kuq, ndërsa Ousmane Dembele e Samuel Umtit janë të lënduar.

Në dilema për këtë ballafaqim do të jenë Antoine Griezmann e Christian Lenglet, që po ashtu janë të lënduar.

 anën tjetër, Gennaro Gattuso do të jetë vetëm pas Kostas Manolas që është i lënduar.

Parashikimi i ndeshjes: Barcelona fiton 2-1 ndaj napolitanëve, duke kaluar kështu në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 3-2.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; de Jong, Rakitic, Puig; Messi, Suarez, Griezmann.

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati

Formacioni i mundshëm i Napolit: Ospina; Hysaj, Di Lorenzo, Koulibaly, Mario Rui; Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Mertens, Insigne.

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa

Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa

Messi dhuron spektakël ndaj Napolit, Barcelona në çerekfinale ndaj Bayern Munich

Messi dhuron spektakël ndaj Napolit, Barcelona në çerekfinale ndaj Bayern Munich