in

Pep Guardiola fluturoi drejt Barcelonës për bisedime me Lionel Messin

Pep Guardiola fluturoi drejt Barcelonës për bisedime me Lionel Messin
Loading...

Pep Guardiola është në Barcelonë për bisedime me Lionel Messi rreth një transferimi të bujshëm te Manchester City.

City mendohet të jetë në pozicion të mirë për të nënshkruar Messin pasi ai dorëzoi një kërkesë largimi nga Camp Nou gjatë të martës.

Dhe menaxheri i Cityt, Guardiola, është parë në Barcelonë dhe raporte të përhapura pretendojnë se ai ishte në qytet për të arritur një marrëveshje me gjashtë herë fituesin e Topit të Artë.

Ai hëngri darkën në një restorant familjar të hënën, por raportet sugjerojnë se udhëtimi në Spanjë ishte më shumë sesa një pushim.

Pep Guardiola fluturoi drejt Barcelonës për bisedime me Lionel Messin

Restoranti Kao Dimsum postoi një fotografi të Guardiolas në mediat sociale nga ku trajnerit shihet me njërin nga anëtarët e këtij restoranti në periferi të qytetit katalun.

Me kufizimet e COVID-19 në vend, duket se është një udhëtim biznesi për Guardiolan, i cili do të duhet të izolohet pasi të kthehet në Angli.

Një vizitë jo-thelbësore duket e vështirë për t’u bërë në këtë kohë, por të gjitha gjërat shpien drejt mendimin se Guardiola ishte një punë të madhe dhe ajo është bindja e Messit për t’u transferuar në Etihad.

Përveç Cityt, Messi është lidhur edhe me një transferim te Interi, Juventusi dhe Paris Saint-Germain.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
A ishte faksi i Messit si 'kërcënim' për Bartomeun? Si duket 'plani' po funksionon!

A ishte faksi i Messit si ‘kërcënim’ për Bartomeun? Si duket ‘plani’ po funksionon!

Arrihet marrëveshja mes Interit dhe Arturo Vidal

Arrihet marrëveshja mes Interit dhe Arturo Vidal