in

Përçarje te Barcelona: Sharje mes Pique e Griezmannin, mikrofonat kapin gjithçka

Përçarje te Barcelona: Sharje mes Pique e Griezmannin, mikrofonat kapin gjithçka
Loading...

Gerard Pique e ka sharë me nënë Antoine Griezmannin në ndeshjen ndërmjet Barcelonës dhe Paris Saint-Germainit në Camp Nou, ndërsa as francezi nuk është përmbajtur.

Katalunasit pësuan me rezultat 4-1 në stadiumin e tyre dhe padyshim se lojtarët janë përfshirë nga emocione pakënaqësie.

Por, qendërmbrojtësi spanjoll duket të ketë pasur diçka më shumë me sulmuesin francez. Incidenti mes tyre ka ndodhur derisa rezultati ishte akoma 1-1.

Lionel Messi i kaloi Blaugranët në epërsi nga penalltia në minutën e 27-të, mirëpo vetëm pesë minuta më pas Kylian Mbappe e barazoi rezultatin.

Në vazhdim, parisienët sulmonin (duke i shënuar edhe tre gola të tjerë në proces), kurse vendasit mbroheshin dhe kjo ka bërë që Pique të shpërthente.

I gjithë reagimi i tij është dëgjuar nga mikrofonat, ashtu që Marca i ka publikuar fjalët e dy futbollistëve.

Pique u ka bërtitur të gjithëve duke sharë: Ta mbajmë më gjatë q* posedimin… Tmerr, q! Hajdeni. Një posedim më të gjatë. Griezmann: Qetësohu, Geri, mos bërtit. Pique: Tmerr, q Grizzi, pash Zotin.
Griezmann: Q
* (e shan).
Pique: Jo, q*** ti. Ne po vuajmë dhe kjo po ndodh qe pesë minuta.
Griezmann: Mos bërtit.
Pastaj ka ndërhyrë Clement Lenglet në përpjekje për ta organizuar mbrojtjen e skuadrës para një gjuajtje nga këndi, por dy futbollistët kanë vazhduar zënkën.

Pique: Q*** nënën, ne po vrapojmë si të çmendur.
Griezmann: Edhe unë po vrapoj.

Mbappe shënoi het-trik në fitoren e thellë të PSG-së, ndërsa një gol e realizoi Moise Kean dhe parisienët janë pranë kualifikimit në çerekfinale, kur kihet parasysh rezultati dhe se ndeshja kthyese zhvillohet në Parc des Princes më 10 mars.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Mbappe sikur Albin Kurti, Barcelona e pëson më keq se LDK-ja!

Mbappe sikur Albin Kurti, Barcelona e pëson më keq se LDK-ja!

Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë

Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë