in

Perla e Aduriz shtang Barcelonën e cila e nis kampionatin me humbje

Perla e Aduriz shtang Barcelonën e cila e nis kampionatin me humbje
Loading...

Athletic Bilbao ka zhvilluar një lojë të mendua ndaj Barcelonës, duke e pritur rastin, që i erdhi në fund të lojës dhe fitoi 1-0.

Barcelona që e nisi pa Lionel Messin e lënduar, por me Antoine Griezmann dhe Fernkie De Jong, kishte vështirësi në fillimin e ndeshjes.

Ianaki Williams i kishte dy raste të mira për Bilbaon në fillim të ndeshjes, por që porta e Mark-Andre ter Segen nuk u mposht.

Luis Suarez përfitoi ngan një gabim në minutën e 33-të, por që gjuajtja e tij goditi shtyllën. Pas pak minutash ai lëshoi fushën, shkaku i një dëmtimi.

suarez lendim

Në vend të tij u fut Rafinha  që rrezikoi bukur nga distanca, por shtylla ia mohon golin e bukur.

Pjesa e dytë ishte më e qetë, pasi që të dy skuadrat nuk u hapën shumë, me Barcelonën që dikonte lojën me mbajtjen e topit.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, në skenë doli Aritz Aduriz, që shënoi një gol tepë të bukur.

Me këtë gol u mbyll edhe ndeshja, ku Barcelona debuton në sezonin e ri me humbje.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Coutinho do të bashkohet me Bayern Munichun

Coutinho do të bashkohet me Bayern Munichun

Notat e lojtarëve, Athletic Bilbao 1-0 Barcelona: Shumë dështime te katalunasit

Notat e lojtarëve, Athletic Bilbao 1-0 Barcelona: Shumë dështime te katalunasit