in

Përmbledhje nga ndeshja: Osasuna – FC Barcelona

Lojtarët udhëtojnë në Pamplona duke kërkuar tre pikë që do t’i shtyjnë ato drejt majës së tabelës së La Ligës

Loading...

Blaugrana udhëton në Pamplona për ndeshjen e fundit të ligës para pushimit ndërkombëtar. Është ndeshja e parë midis dy palëve në fluturimin më të mirë spanjoll për gati dy vjet e gjysmë dhe një shans për vizitorët të vazhdojnë rekordin e tyre mbresëlënës në El Sadar, përcjellë barcelona.al

Kthimi në El Sadar, tre sezone më vonë

Barça e di se sa e vështirë është të fitohet në El Sadar: në 43 vizita në këtë stadium, Katalanasit kanë arritur 17 fitore, 13 barazime dhe 13 humbje, me një bilanc prej 61 golash për dhe 52 kundër.

Statistika interesante

Barça ka shënuar shtatë ose më shumë gola kundër Osasuna në tre nga tetë takimet e fundit. Osasuna nuk ka arritur të shënojë në 13 nga 21 ndeshjet e fundit të La Ligës kundër Barçës. Nga tetë në të cilat shënuan, ata kanë arritur më shumë se një në vetëm tre raste, përcjellë barcelona.al

Barça ka humbur vetëm dy ndeshje në kampionat që nga shtatori i sezonit të kaluar. Osasuna nuk ka pranuar gol në asnjë nga gjashtë lojërat e fundit të tyre në shtëpi, por nuk e ka gjetur rrjetën në dy ndeshjet e fundit.

Osasuna0 FCBarcelona

Takimi i fundit mes dy ekipeve

Të dy skuadrat u takuan për herë të fundit në Camp Nou në 26 Prill 2017, ku Barça doli fituese me rezultat 7-1.

Jordi Alba, 200 ndeshje për Barçën

Mbrojtësi i majtë ka luajtur 199 ndeshje në ligë si lojtar i Barças që nga arritja në sezonin 2012/13. Në total, ai ka luajtur 302 ndeshje për klubin, si vijon: 199 në ligë, 58 në Champions, 35 në kupë, 8 në Superkupën Spanjolle dhe 2 në Kupën e Botës së Klubit. Ai ka shënuar gjithsej 16 gola me skuadrën e parë, nëntë prej të cilave kanë qenë në kampionat. Goli i fundit erdhi në fitoren kundër Betisit në Kampin Nou.

jordi alba barca

Lojtarët e ftuar për këtë ndeshje

Ter Stegen, N. Semedo, Piqué, I. Rakitic, Sergio, Arthur, Rafinha, Lenglet, M. Wague, Griezmann, Jordi Alba, S. Roberto, F. De Jong, Vidal, Umtiti, Iñaki Peña, C. Pérez etj. Ansu Fati. Todibo dhe Aleñá kanë mbetur jashtë dhe Suárez, Messi, O. Dembélé, Neto dhe Junior janë lënduar të gjithë./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
suarez neymar

Suarez flet për Neymarin: Lëreni të qetë që ta marr vendimin përfundimtar

“Asgjë nuk pritet të hënën” – PSG dyshon se mund të bien dakord me Barcelonën për Neymarin

“Asgjë nuk pritet të hënën” – PSG dyshon se mund të bien dakord me Barcelonën për Neymarin