in

Pesë lojtarë të Barcelonës të nominuar për Topin e Artë 2019

Leo Messi, pesë herë fituesi i çmimit, shoqërohet nga De Jong, Ter Stegen, Griezmann dhe Lieke Martens si kandidatë në edicionin e këtij viti

Loading...

Lista e pjesmarrësve për Balon d’Or 2019, e organizuar nga revista France Football, është zbulua të hënën në mbrëmje.

Në total, pesë lojtarë të FC Barcelona janë në garë për çmimin: Leo Messi, Frenkie de Jong, Marc-Andre ter Stegen dhe Antoine Griezmann, në kategorinë e meshkujve që përfshin 30 opsione, dhe Lieke Martens, kundër 19 zgjedhjeve të tjera në kategoria e femrave. Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet të hënën, 2 dhjetor në Théâtre du Châtelet në Paris, e prezantuar nga Sandy Héribert dhe Didier Drogba, përcjellë barcelona.al/

topi arte 2019 2

Messi është fituesi i fundit i çmimit ‘The Best’, dhe është gati për një çmim që ai ka fituar në pesë raste (2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015).

Lieke Martens ishte fituesja e çmimit The The Best ’nga FIFA në 2017. Ky është nominimi i saj i parë në një kategori që France Football po kandidon për herë të dytë.

Ter Stegen gjithashtu u nominua për Ymimin Yashin

Për nder të portierit legjendar Lev Yashin, është krijuar një çmim i vetëm portierëve. Ter Stegen, i cili është në listën e ngushtë për Balon d’Or në kategorinë e meshkujve prapa ndiqet nga nëntë kandidat të tjerë.

Përveç këtyre çmimeve, në ceremoni do të prezantohet edhe Çmimi Kapa për lojtarin më të mirë të moshave nën 21 vjeç./barcelona.al/.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Kuiz: A mund të vendosni në renditje golashënuesit kryesorë të Barçës në të gjithë kohën?

Kuiz: A mund të vendosni në renditje golashënuesit kryesorë në historinë e Barçës?

Zyrtare: Caktohet data e re e El Clasicos

Zyrtare: Caktohet data e re e El Clasicos