in

Quique Setien: Dje isha duke u shëtitur afër lopëve në fshat, sot po i stërvit lojtarët më të mirë në botë

Quique Setien lopet
Loading...

Trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setien, tha se ishte shokuar, kur e kuptoi se gjigantët spanjoll po e kërkonin.

Ernesto Valverde u shkarkua nga Barca edhe pse është lider në La Liga dhe ka kaluar tutje në Ligën e Kampionëve.

Ish-trajneri i Real Betis tha se ishte i befasuar kur u kontaktua: “Jo, as në ëndrrat e mia më të çmendura nuk mund ta imagjinoja të isha këtu. Dje po u shëtisja afër lopëve në fshatin tim, tani jam këtu duke trajnuar lojtarët më të mirë në botë”.

Setien ka thënë se mezi nuk pret të punojë me lojtarët e Barcelonës dhe Lionel Messin.

61-vjeçari tha se ka 12 vjet që i shikon në TV lojtarët e Barcelonës duke dhuruar spektakël.

Setien do të kërkojë të zbatojë stilin e lojës “Barca” me një lojë sulmuese të shpejtë.

Në klub janë të entuziazmuar nga ajo që spanjolli mund t’i sjellë klubit me insistimin e tij që futbolli të luhet në një mënyrë tërheqëse.

Ndeshja e parë e Setien në krye të Barcelonës do të jetë në shtëpi ndaj Granadas të dielën.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Setien nënshkroi kontratë dyvjeçare me Barcelonën, por klauzola e tij është më ndryshe

Setien nënshkroi kontratë dyvjeçare me Barcelonën, por klauzola e tij është më ndryshe

Letra lamtumirëse e Valverdes pas shkarkimit nga Barca

Letra lamtumirëse e Valverdes pas shkarkimit nga Barca