ivan rakitic mbetet ne barca
in

Rakitic do të mbetet te Barcelona

Loading...

Ivan Rakitic nuk do të largohet nga Camp Nou këtë verë. Është një mesazh që ka qenë i qartë nga kroati gjatë gjithë verës, dhe pavarësisht se kush ka shfaqur interes për të, ai gjithmonë e ruajti dëshirën e tij për të qëndruar te Barcelona.

Juventusi është skuadra e fundit që ka provuar fatin e tyre me kroatin vetëm këtë javë, por Barcelona qëndroi e vendosur në refuzimin e tyre.

Rakitic nuk është në shitje sepse, përveç të tjerash, ai nuk dëshiron të lëvizë para se kontrata e tij të përfundojë në vitin 2021.

Përgjigja ‘jo’ ishte ajo që e gjeti Juventusi kur trokiti në derën e Rakitic dhe ishte e njëjta përgjigje që i është dhënë Paris Saint-Germain dhe Manchester Unitedit.

Për Ernesto Valverden, Rakitic është një lojtar i rëndësishëm dhe një emër i rëndësishëm në mesfushën e tij.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Rivaldo: Coutinho e kishte të vështirë te Barcelona për shkak të Messit

Rivaldo: Coutinho e kishte të vështirë te Barcelona për shkak të Messit

ney real madrid

Drejtuesit e Real Madridit udhëtojnë në Paris për Neymarin