in

Reagimi zemërthyer i Frenkie De Jong pasi Ajaxi u eliminua nga Liga e Kampionëve

Loading...

Ylli i Barcelonës, Frenkie de Jong, u shfaq i shkatërruar emocionalisht pasi ish-klubi i tij Ajax u eliminua nga Liga e Kampionëve.

Mesfushori 22-vjeçar holandez nënshkroi një marrëveshje para-kontrate me Barcën përpara se të përfundonte transferimin e tij prej 65 milionësh në verë.

Dhe De Jong ishte ndihmës për Ajaxin sezonin e kaluar pasi ata treguan ndeshje të mëdha dhe arritën deri në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Reprezentuesi holandez pa që skuadra e tij e tanishme të sigurojë vendin e tyre në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, por ai dukej i zemëruar pas fishkëllimës së fundit të ndeshjes.

De Jong u pa me duar në bel duke shikuar lart në qiell përpara se të lëshonte kokën poshtë si shenj zhgënjimi pasi shokët e tij të skuadrës i uruan njëri-tjetrin.

Ajaxi ka mbajtur një lidhje të fortë me ish-lojtarin e tyre dhe madje ka festuar nënshkrimin e tij për Barcelonën gjatë verës duke punësuar një autobus dhe duke paguar një faqe të plotë në një gazetë spanjolle .

Skuadra holandeze u dënua me një humbje 1-0 nga Valencia të martën dhe përfundoi e treta në Grupin H, një pikë pas Chelseat dhe klubit spanjoll.

Ndërkohë, Barcelona përfundoi në krye të Grupit F dhe siguroi një fitore 2-1 ndaj Interit në San Siro të martën.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Abraham e do Barcelonën në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve