in

Reagon PSG: Neymar nuk është i lënduar, por po bisedojmë me klube për shitjen e tij

Loading...

Neymar vazhdon jetë në vëmendje e shtypit sportiv ku negociatat për të mes PSG me Real Madridin dhe Barcelonën po vazhdojnë.

Por të enjte e përditshmja franceze Le Parisien e publikoi një artikull ku thuhej se Neymar është ende i lënduar.

Por reagimi i klubit ka qenë i menjëhershëm, duke thënë se lojtari është shëruar plotësisht.

Leonardo, drejtori sportiv i klubit, në një intervistë për RMC Sports, tha që këto raportime janë të pasakta.

“Është e thjeshtë. Ekipi mjekësor dhe kirurgët më të mirë në botë po kujdeseshin për Neymarin që nga fillimi i sezonit. Fraktura është shëruar. Lëndimi i Neymar është plotësisht i rregulluar”, ka thënë Leonardo.

Sa i përket të ardhmes së Neymar, Leonard e pranoi që: “PSG ka zhvilluar bisedime me klube të tjera për të ardhmen e lojtarit, por nuk ka pasur përparime”.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
lendimi neymar

Lëndimi i Neymar është më i madh se sa duket, gishti i thyer nuk është shëruar plotësisht

Valverde: Messi nuk është ende gati, nuk do ta rrezikojmë

Valverde: Messi nuk është ende gati, nuk do ta rrezikojmë