in

Real Madridi me ankesë zyrtare: As gjyqtari dhe as sistemi VAR nuk panë dy penallti ndaj Varane

Loading...

Klubi mbretëror, Real Madridi është ankuar me anë të faqes zyrtare duke pretenduar se nuk i janë akorduar dy penallti ndaj Barcelonës në takimin e mbyllur 0-0.

Sipas faqes së Realit, Raphale Varane u përfshir në dy momente të diskutueshme në El Clasicon e zhvilluar në Camp Nou.

Francezi mund të ketë pasur dy penallti në pjesën e parë, por gjyqtari Hernandez Hernandez nuk e dha asnjërën prej tyre.

Në minutën e 17-të, mbrojtësi i Realit shkoi për të goditur me kokë para se Lenglet ta godiste atë me thumba në këmbë, por as gjyqtari dhe as VAR (ku ishte De Burgos Bengoetxea) nuk e vlerësuan atë si penallti.

Dy minuta më vonë dhe pas një këndore tjetër mbrojtësi qendror ishte tërhequr për fanelle nga Ivan Rakitic, i cili e rrëzoi atë për tokë në zonën e penalltisë.

Sidoqoftë, edhe një herë, as gjyqtari dhe as sistemi VAR nuk vendosën të jepnin penallti.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Valverde për barazimin e Barcelonës: Është normale që kemi vuajtur, ata kanë skuadër të madhe

Ter Stegen paralajmëron largimin nga Barcelona

Ter Stegen paralajmëron largimin nga Barcelona