in

Rey Manaj mbërrin te Barcelona për testet mjekësore

Rey Manaj mbërrin te Barcelona për testet mjekësore
Loading...

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj ka mbërritur në qytetin e Barcelonës, ku do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore gjatë ditës.

Pas përshpejtimit të bisedimeve javëve të kaluara, sulmuesi shqiptar i vitit 1997 është duke u përgatitur të nënshkruajë me klubin Blaugrana.

Megjithatë, Manaj nuk do të luaj në ekipin e para të katalunasve, por tek Barcelona B.

Të gjithë marrëveshjet thuhet se janë bërë për blerjen e tij përfundimtare nga Albacete, skuadra e renditur në vendin e 15-të në La Liga 2.

Deri më tani për të këtë sezon, Manaj ka zhvilluar 11 paraqitje duke shënuar tre gola.

Ai te Barcelona B do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare, ndërsa në të kaluarën ka luajtur te Interi, Pescara, Pisa dhe Granada.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barça gjen zëvendësuesin e Pique në atdheun e Messit

Barça gjen zëvendësuesin e Pique në atdheun e Messit

Barcelona klasike, apo gjenerata e re? Tri formacione se si mund të luajnë katalunasit nën drejtimin e Quique Setién

Barcelona klasike, apo gjenerata e re? Tri formacione se si mund të luajnë katalunasit nën drejtimin e Quique Setién