in

Rezultatet e votimit për çmimin “Lojtari më i mirë nga FIFA”

Loading...

Janë publikuar edhe votat e përzgjedhësve të kombëtareve, kapitenëve e gazetarëve, në kuadër të çmimit për futbollistin më të mirë të vitit 2019.

Lionel Messi i Barcelonës triumfoi në garën e ngushtë me Cristiano Ronaldon e Juventusit dhe Virgil Van Djikun e Liverpoolit.

Për më të mirin e botës kanë votuar katër kategori: kapitenët e kombëtareve, trajnerët e kombëtareve, gazetarët dhe fansat.

Secili ka pasur të drejtë të zgjedhë nga tre më të mirët, me të parin të vlerësuar me pesë pikë, të dytin me tri e të tretin me një.

Përzgjedhësi Bernard Challandes ndau maksimum pikë për Lionel Messin, që u zjodh edhe fitues.

fifa the best kosova vote

Në vend të dytë ai e vendosi Van Djikun, e në vend të tretë Matthijs De Ligtin.

bernard vota

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, e ka vlerësuar në vend të parë Virgil Van Dijkun e Liverpoolit.

ujkani

Në vend të dytë Mohamed Salahun e Liverpoolit e në vend të tretë Cristiano Ronaldon.

ujkani votat

Gazetari Arben Berisha ka votuar për Lionel Messin si të parin, e më pas Van Dijkun e Ronaldon.

Në vijim ju sjellim listën e gjithë votuesve:


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA

17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA

Van Dijk: Nuk mund të më krahasoni mua me Messin

Van Dijk: Nuk mund të më krahasoni mua me Messin