Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar

Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar
Loading...

Ronaldinho është liruar nga burgu në Paraguai pasi u plotësua lirimi me kusht, duke u paguar 1.6 milion dollarë.

Braziliani tani do të qëndrojë në arrest shtëpiak në Hotel Palma Roga në Asuncion, sipas  agjencisë së lajmeve AFP.

ronaldinho lirohet 2

Ish legjenda e Barcelonës kaloi 32 ditë në burg pas arrestimit të tij, ku iu gjet pasaporte false.

Një shumë prej 800,000 dollarë është paguar edhe për vëllain e tij, i cili ishte akuzuar për të njëjtën vepër.

ronaldinho lirohet 3

Dyshja u kapën me dokumentacion të falsifikuar më 6 mars.

Ronaldinho ishte ftuar në Paraguai nga një pronar i kazinosë për të marrë pjesë në disa seanca stërvitëse, si dhe promovimin e librit.

Ai ka qëndruar në burg sikurse të gjithë të burgosurit tjerë, ku nuk ka munguar pjesëmarrja në lojërat e organizuara brenda.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
La Liga vendosin datën e fundit kur duhet të rinis kampionati, në të kundërtën anulohet

La Liga vendosin datën e fundit kur duhet të rinis kampionati, në të kundërtën anulohet

“Shpërthen bomba te Barcelona”, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqje dhe vënë në dyshim drejtimin e klubit

“Shpërthen bomba te Barcelona”, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqje dhe vënë në dyshim drejtimin e klubit