in

Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona – katalunasit drejtë dështimit

Quique Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona – katalunasit po shkojnë drejtë dështimit
Loading...

Katër vite pasi Barcelona kishte arritur të ndërtonte strategjinë me talentët, futbollin fantastik dhe filozofinë e thënies “Më shumë se një klub”, kanë ndryshuar.

Tani, gjërat janë më ndryshe te Blaugranasit me të rinjtë që nuk po kanë hapësira, taktikat janë të thjeshta që topi duhet të kalojë te Lionel Messi dhe kaosi është gjithkund.

Lojtarët tani publikisht po argumentojnë ashpër me hierarkinë e klubit, për strategjinë e transferimeve dhe me shkarkimet e trajnerëve.

Quique Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona – katalunasit po shkojnë drejtë dështimit

Marca raporton se tani është në kaos në zhveshtoren e Barcelonës, sidomos pas barazimit 2-2 ndaj Celta Vigos në mbrëmjen e kaluar.

Luis Suarez thuhet se ka kritikuar sistemin e trajnerit Setien dhe të ndihmësit të tij, duke ndier se nuk mund të fitojnë trofe nën urdhrat e tyre.

E njëjta situatë kishte ndodhur edhe në fillim të edicionit me Ernesto Valverden, duke shkuar deri ën shkarkimin e tij në fund të vitit, por problem kanë vazhduar edhe më pas.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Kur Messi fliste me fjalë të mëdha për Arthur Melon para se ky të transferohej te Juventusi

Kur Messi fliste me fjalë të mëdha për Arthur Melo para se ky të transferohej te Juventusi

Caktohet gjyqtari i derbit në La Liga: Barcelona – Atletico Madrid, vlerësohet shumë nga UEFA

Caktohet gjyqtari i derbit në La Liga: Barcelona – Atletico Madrid