Setien me autokritikë pas humbjes: Valencia na dominoi, askujt nuk i pëlqen realiteti
in

Setien me autokritikë pas humbjes: Valencia na dominoi, askujt nuk i pëlqen realiteti

Loading...

Quique Setien bëri autokritikë pas humbjes së tij të parë si trajner i Barcelona në Mestalla nga Valencia me rezultat 2-0.  

Trajneri i ri i Barçës vajtoi mungesën e aplikimit në fushë të udhëzimeve që stafi i ri iu ka jep lojtarëve dhe theksoi ndryshimin midis pjesës së parë dhe asaj të dytë.

“Është e vërtetë që ka disa gjëra që ne nuk i shpjegojmë mirë. Askush prej nesh nuk e pëlqen realitetin, as lojtarët dhe as ne”, ka thënë fillimisht Setien.

“Valencia na ka dominuar, na ka mbyllur mirë. Ka pasur gjëra që na kanë penguar të shkojmë më thellë”.

“Ne kemi dhënë shumë pasime të pakuptimta. Duhet të përpiqemi t’i korrigjojmë gjërat”.

“Është mirë që të shkuam në pushim 0-0, por ne nuk kemi qenë aspak mirë”.

“Pas pushimit jemi përmirësuar me disa raste, por nuk është e mjaftueshme”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valencia i jep leksion Barcelonën, triumfon në derbin e javës në La Liga

Valencia i jep leksion Barcelonës, triumfon në derbin e javës në La Liga

Kobe Bryant humb jetën në një aksident me helikopter

Kobe Bryant humb jetën në një aksident me helikopter