Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa
in

Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa

Loading...

Barcelona ka emëruar skuadrën e tyre për ndeshjen kthyese të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve me Napolin, por Ousmane Dembele nuk ia ka arritur të rikuperohet plotësisht.

Barcelona e pret në Camp Nou të shtunën mbrëma nga ora 21:00 klubin italian Napoli për ndeshjen kthyese të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë përfundoi 1-1 në Stadio San Paolo në shkurt, kështu që Barcelona synon fitoren pas një pauze prej pesë muajve për të kaluar në çerekfinale.

Ekzistojnë mjaft shqetësime për trajnerin Quique Setien, jo vetëm fakti që Arturo Vidal dhe Sergio Busquets janë pezulluar.

Dembele ishte një dyshim për shkak të një tendosje në kofshë dhe ai nuk është i fituar as në skuadër, së bashku me Samuel Umtiti, Jean-Clair Todibo dhe kontratës Arthur Melo.

Antoine Griezmann, Clement Lenglet, Marc-Andre Ter Stegen dhe Ronald Araujo janë ftuar për këtë ndeshje.

Skuadra e Barcelonës për ndeshjen me NapolinTer Stegen, N Semedo, Pique, I Rakitic, Suarez, Messi, Neto, Lenglet, Griezmann, Jordi Alba, Sergi Roberto, F de Jong, Junior, Inaki Pena, Riqui Puig, Ansu Fati, R Araujo, Monchu, Mingueza, Konrad, Reis, Jandro.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona-Napoli do të gjykohet nga gjyqtari turk Cuneyt Cakir

Barcelona-Napoli do të gjykohet nga gjyqtari turk Cuneyt Cakir

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati

Parashikim: Barcelona – Napoli, formacionet e mundshme, kush mungon dhe rezultati