“Shpërthen bomba te Barcelona”, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqje dhe vënë në dyshim drejtimin e klubit
in

“Shpërthen bomba te Barcelona”, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqje dhe vënë në dyshim drejtimin e klubit

Loading...

Gjashtë anëtarë të bordit drejtues të Barcelonës kanë njoftuar presidentin e klubit, Josep Maria Bartomeu, për vendimin e tyre për të dhënë dorëheqjen nga pozicionet e tyre përkatëse.

Nënkryetarët Emili Rousand dhe Enrique Tombas do të largohen nga klubi, së bashku me drejtorët Silvio Elias, Maria Teixidor, Josep Pont dhe Jordi Clasamiglia.

Largimet u konfirmuan përmes një letre me fjalë të forta dërguar presidentit Bartomeu, me grupin që bën thirrje që udhëheqja e klubit të rishikohet sa më shpejt për të siguruar që Barcelona të jetë në gjendje të rikthehet përsëri nga sfidat e shkaktuara nga kriza e coronavirusit.

“Ne dëshirojmë të komunikojmë që përfaqësuesit tanë i kanë dërguar presidentit Bartomeu vendimin tonë për të dhënë dorëheqje të pakthyeshme nga pozicioni ynë si anëtarë të bordit të FC Barcelona”.

barcelona bord2

“Ne kemi arritur deri në këtë pikë duke mos arritur të kthejmë kriteret dhe format e menaxhimit të klubit përballë sfidave të rëndësishme të së ardhmes dhe, veçanërisht, nga skenari i ri post-pandemik”.

“Ne gjithashtu duhet të nxjerrim në pah zhgënjimin tonë me episodin e pafat në rrjetet sociale, të njohur si ‘Barcagate’, për të cilin kemi mësuar përmes shtypit”.

“Ne kërkojmë këtu që kur të paraqiten rezultatet e auditimit që i janë besuar PWC, përgjegjësitë të pastrohen si dhe të ketë kompensimin eventual përkatës”.

“Si një shërbim i fundit për klubin tonë, ne rekomandojmë që sa më shpejt që rrethanat ta lejojnë atë të ketë zgjedhje të reja, të menaxhohet klubi në mënyrën më të mirë të mundshme përballë sfidave të rëndësishme në të ardhmen e afërt”.

“E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ne duam të kemi një njohje shumë të veçantë dhe faleminderit kolegëve tanë në Bordin e Drejtorëve që kanë përkushtuar energjinë dhe përpjekjet e tyre më të mira për të mirën e klubit tonë të dashur të futbollit, Barcelona”.

“Gjithashtu falënderojmë drejtuesit dhe punonjësit e klubit për mbështetjen e tyre dhe punën e shkëlqyer gjatë kësaj kohe në të cilën ne kemi pasur nderin t’i shërbejmë Barcës tonë të dashur ”, thuhet në njoftim.

Bartomeu, i cili ka qenë në krye të gjigantëve spanjollë nga korriku i vitit 2015, ka gjetur pozicionin e tij nën presion të fortë këtë sezon.

Sipas Goal.com, Bartomeu po planifikonte një rregullim të ekipit të menaxhimit. Disa anëtarë u informuan se ata nuk do të kenë pjesë në ekipin e ri të drejtorëve, duke përfshirë Rousaud tani të larguar, i cili shihej si pasardhësi i preferuar i presidentit në këtë post.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar

Ronaldinho lirohet nga burgu pas 32 ditëve pasi pagoi 1.6 milion dollar

Arrihet marrëveshja që La Liga të vazhdojë nga aty ku ka mbetur

Arrihet marrëveshja që La Liga të vazhdojë nga aty ku ka mbetur