in

Si ushqehen lojtarët e Barçës

Si ushqehen lojtarët e Barçës
Loading...

Ideja që qëndron pas mini-serisë së Pros Behind The Pros prej katër episodesh, të prodhuar nga Beko në partneritet me FC Barcelona përmes studios së saj Barça, pjesa e parë e së cilës po bëhet premierë sot, është të ofrojë një këndvështrim tjetër për punën e bërë nga profesionistë të ndryshëm që punojnë për ekipin e parë dhe përpjekjet e të cilëve bëjnë kaq shumë për të përmirësuar performancën e lojtarëve në fushë, përcjellë Barcelona.al.

Seria pason jetën e përditshme të një game të gjerë të profesionistëve që publiku i gjerë rrallë merr për të parë, përfshirë ekipin e nutricionistëve dhe kuzhinierëve që sigurohen që lojtarët të hanë siç duhet, burrat e çantave dhe stafin stërvitës që bëjnë aq shumë për fitnesin dhe shëndetit të lojtarëve.

Kapitulli i parë quhet Karburant Barça, ku tifozët arrijnë të takojnë kuzhinierin Adrià Ponce dhe menunë Lead Marta Miguel, si dhe mjekun dhe dietologun Toña Lizarraga, i cili na tregon se si ata planifikojnë për parasezonën së bashku me lojtarët për të siguruar që ata të gjithë të marrin dietën e duhur. Ne gjithashtu mësojmë se si ata merren me sesione stërvitore të dyfishta, dhe kamerat ndjekin lojtarët e tyre në turnet e tyre verore në Japoni dhe Shtetet e Bashkuara.

Në episodin e dytë, Ditët e Trajnimit, përqendrimi është në stërvitjet ku paraqiten Ernesto Valverde dhe ekipi i tij në Ciutat Esportiva dhe puna e bërë nga profesionistë që janë përgjegjës për fitnesin e tyre. Ne takojmë trajnerët dhe fizioterapeutët, të cilët na tregojnë të gjitha detajet e punës që ata bëjnë dhe se si ajo ka një ndikim të drejtpërdrejtë nëperformancën e lojtarëve. Ne kemi për të parë se si ushtrimet e bëra në trajnim përkthehen në veprim në fushën e lojës dhe të shikojnë ekipin që luan në ndeshjen Joan Gamper. Ky episod shfaqet të enjten 26 shtator, përcjellë Barcelona.al

Veshja për sukses është titulli i episodit të tretë, i cili është aty ku ne takojmë burrat e çantave dhe mësojmë se si ata marrin të gjithë materialin gati për çdo seancë stërvitore pa ndërprerë rutinat e lojtarëve. Ky episod do të nisë në 3 Tetor.

Seriali përfundon me një kapitull të titulluar Kush është i ardhshëm ?, ku tregimi përqendrohet në gjeneratën e ardhshme të heronjve të Barça që aktualisht po banojnë në La Masia. Ajo shqyrton jetën e lojtarëve (djemve dhe vajzave) të moshave të ndryshme gjatë gjithë ditës, ndërsa ata përpiqen të imitojnë heronjtë e tyre në ekipin e parë të Barça. Episodi i fundit mund të shihet për herë të parë në tetor.

Mini-seria mund të shihet në kanalet kryesore të Barça-s dhe Beko, FC Barcelona Main Partner dhe Training Partner. /Barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi store 10

Leo Messi lanson markën e tij të re të veshjeve, “The Messi Store”

Dembele nuk do të luajë as ndaj Granadës

Dembele nuk do të luajë as ndaj Granadës