Suárez dhe Junior Firpo të gatshëm kundër Valencia-s
in

Suárez dhe Junior Firpo të gatshëm kundër Valencia-s

Loading...

Barcelona luan ndeshjen e dytë në shtëpi të sezonit këtë fundjavë. Blaugrana takohet me Valencia të shtunën në Camp Nou, vetëm disa ditë para një takimi në Ligën e Kampionëve me Borussia Dortmund, përcjellë Barcelona.al

Trajneri Ernesto Valverde ka ftuar 20 lojtarët e mëposhtëm për këtë ndeshje:

barca valencia

Umtiti jashtë fushave për 5-6 javë

Francezi vazhdoi procesin e rimëkëmbjes dhe një test i ri e diagnostikoi atë me një frakturë të vogël në metatarsalin e dytë të këmbës së tij të djathtë. Ai do të jetë jashtë fushave për 5-6 javë.

Risitë në stërvitjen e fundit

Skuadra stërviti për herë të fundit para ndeshjes në një seancë të premten në mbrëmje, në të cilën Neto vrapoi nëpër stërvitje me grupin-edhe pse pa leje mjekësore për t’u rikthyer në veprim. Iñaki Peña dhe Carles Pérez, nga Barça B, dhe Ansu Fati i grupit nën moshën 19-vjeçare, gjithashtu u paraqitën në seancë. Luis Suárez dhe Junior Firpo morën gjithçka nga mjekët për të luajtur këtë fundjavë, dhe u përfshinë në listën e skuadrave.

Megjithatë, në probleme nuk është vetëm Barcelona por edhe Valencia të cilët janë poashtu me pikë të njejta sikurse Katalanasit, perkatesisht ne vendin e 10-të në tabelë.

Një problem tjetër të cilin e ka tani Valencia është edhe ai i menaxherit i cili është shkarkuar para 2 ditëve.

suarez barca valencia

Risia e kësaj ndeshje të Barçës është rikthimi i Luis Suarez nga lëndimi i cili zgjati 3-4 javë./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ney mbape

Plas te Barcelona, Neymar-Mbappe fusin në sherr drejtuesit!

Valverde: Nuk më intereson aspak nëse Messi largohet!

Valverde: Nuk më intereson aspak nëse Messi largohet!