Ter Stegen afër rinovimit të kontratës me Barcelonën
in

Ter Stegen afër rinovimit të kontratës me Barcelonën

Loading...

Marc-Andre Ter Stegen thuhet se është afër që ta rinovojë kontratën me Barcelonën.

Sipas asaj që raporton Diario Sport, portieri gjerman pritet ta vazhdojë kontratën me gjigantin katalunas qysh në muajin janar.

Me heret, Ter Stegen kishte ngjallur spekulimet me deklaratën e fundit të dhënë pas ‘El Clasicos’, ku Barcelona luajti baras 0-0 me Real Madridin duket deklaruar se ka kontratë me Barcelonën, por që të ardhmes nuk i dihet.

Kontrata e Ter Stegenit skadon në vitin 2022, derisa lidhet me një kalim te Bayern Munichu ose Juventusi.

Por, mediumi spanjoll raporton se gjermani do të vazhdojë kontratën deri në vitin 2025 me kampionin e La Liga-s.

27-vjeçari u transferua në Camp Nou në vitin 2014 për 12 milionë euro nga Bourssia Monchegladbach dhe në tri sezonet e fundit është bërë numri një në portën e katalunasëve.

Ai ishte fillimisht numri dy në portë, pasi Claudio Bravo ishte i pakonkurrencë, por më pas ai kaloi te Manchester City, duke i lënë pozitën e të parit gjermanit. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona e do Kloppin si trajnerin e tyre të ardhshëm

Barcelona e do Kloppin si trajnerin e tyre të ardhshëm

Milani dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Todibon?

Milani dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Todibon