in

I InatosurI Inatosur Për të qarëPër të qarë BOSSBOSS

Trajneri i Kroacisë: Rakitiçin nuk e ftova në kombëtare, sepse ai…

rakitic
Loading...

Në fillim, Ivan Rakitici figuronte në listën e lojtarëve të ftuar nga kombëtarja e Kroacisë për miqësoret e shtatorit, por trajneri kroat e kishte larguar mesfushorin blaugran në momentin e fundit.

Në një konferenë së fundmi, trajneri i kombëtares kroate ka shpjeguar se pse Ivan Rakitic është larguar nga lista në momentet e fundit…

“Ivan Rakitiç është shumë i rëndësishëm për ne dhe padyshim që do na duhej në këto miqësore. Por, ai ka disa probleme me klubin e tij dhe nuk dëshironte të vijë para se të konfirmohet gjithçka” – ishte shprehur Dalic.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin ‘The Best’

FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin ‘The Best’

Pogba, Barca, Zidane, Juventus – fituesit dhe humbësit e afatit kalimtar veror

Pogba, Barca, Zidane, Juventus – fituesit dhe humbësit e afatit kalimtar veror