in

Umtiti afër rikthimit në fushat e blerta

Umtiti afër rikthimit në fushat e blerta
Loading...

Samuel Umtiti është në linjë për një rikthim në skuadrën e Barcelonës fundjavën e ardhshme.

Reprezentuesi francez është munduar nga një dëmtim i vazhdueshëm i gjurit për gati 12 muaj, me klubin që alternon mes trajtimeve për të zgjidhur çështjen.

Pasi lëshimi u shënua nga mjekët e klubit përsëri në nëntor 2018, ai iu nënshtrua një periudhe rehabilitimi në Katar, përpara se të kryente një operacion të vogël në Spanjë.

Sidoqoftë ai ka luftuar për të qenë i gatshëm këtë sezon, pasi lëndimi ka vazhduar të jetë i përsëritshëm.

Por raportet në gazetën Marca këtë fundjavë sugjerojnë që qendërmbrojtësi do të përfshihet në skuadër për përballjen me Eibar fundjavën e ardhshme.

Gerard Pique është pezulluar për udhëtimin në vendin Bask, pasi ka pesë kartonë të verdhë deri më tani këtë sezon, dhe Umtiti mund të zëvendësoj spanjollin. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
rakitic inter

Largimi nga Barcelona i pashmangshëm, Rakitic pritet të transferohet në Serie A

messi kepuca arte 1

Momenti emocionues, Messit ia dhurojnë djemtë e tij trofeun e Këpucës së Artë