Umtiti mund të largohet në janar, Tottenham synon transferimin e tij

Umtiti mund të largohet në janar, Tottenham synon transferimin e tij
Loading...

Samuel Umtiti nuk është aspak i lumtur tek Barcelona në fillim të këtij edicioni.

Mbrojtësi francez ka pasur shumë pak hapësira dhe po e mendon largimin nga Camp Nou.

Lojtari edhe në verë kishte disa oferta mes tyre Juventus, Arsenal e Manchester United, por në fund Barcelona këmbënguli për ta mbajtur.

E përditshmja angleze The Sun ka raportuar se lojtari nuk është i kënaqur me situatën e tij në klub dhe mund të largohet në janar.

Tottenham Hotspur është skuadra që ka shfaqur interesim për të, mirëpo edhe Arsenali vazhdon ta përcjell lojtarin.

Barcelona mund ta lë të lirë të largohet francezi, por vetëm nëse paguhet një shumë prej 50 milionë euro.

25-vjeçari iu bashkua kampionëve të Spanjës në verën e vitit 2016 nga Olympique Lyon.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Messi, De Jong dhe Ter Stegen të nominuar për ceremoninë 'Më i miri'

Messi, De Jong dhe Ter Stegen të nominuar për ceremoninë ‘Më i miri’

Valverde drejt shkarkimit, katër trajnerë në pritje që ta marrin drejtimin e Barcelonës

Valverde drejt shkarkimit, katër trajnerë në pritje që ta marrin drejtimin e Barcelonës