in

Valverde bllokon shitjen e Vidalit

Valverde bllokon shitjen e Vidalit
Loading...

Arturo Vidal duket se nuk do të largohet nga Barcelona edhe pse për largimin e tij është folur shumë.

Mesfushori kilian kishte paralajmëruar se mund të largohet nga Camp Nou nëse nuk ka hapësira në formacionin titullar.

32-vjeçari shkëlqeu në fitoren e thellë të Barcelonës 4-1 para tifozëve të vet ndaj Deportivo Alaves.

Kiliani përveç lojës së mirë defensive arriti edhe të shënoj një gol dhe ka impresionuar trajnerin Valverde me paraqitjen e tij.

valverde vidal bllokim
Arturo Vidal. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Mundo Deportivo ka shkruar se tekniku i Barcelonës, Valverde menjëherë pas kësaj ndeshje i ka kumtuar Vidalit se nuk do ta lejoj largimin e tij.

Vidal kërkohej me ngulm nga Interi, por paraqitjet e mira në ndeshjet e fundit kanë bërë që ai të mbetet te Barcelona së paku deri në fund të edicionit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Semedo i gatshëm që të shitet në afatin e janarit

Semedo i gatshëm që të shitet në afatin e janarit

messi mourinho2

VIDEO: Jose Mourinho duke folur për Lionel Messin dhe mënyrat se si u mundua ta ndalonte