in

Valverde flet për situatën e Messit: Nuk e di kur kthehet

valverde messi deklarate
Loading...

Ernesto Valverde, trajner i Barcelonës, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Getafen, ku foli edhe për Lionel Messin.

Ai fillimisht foli për ndeshjen, duke theksuar se kanë vuajtur dukshëm nga Getafe.

“Vitin e kaluar kemi vuajtur shumë kundër tyre, pavarësisht se zhvilluam një ndeshje shumë të mirë. Është një skuadër që të lë shumë pak hapësira”.

Sigurisht që tema më e rëndësishme mbetet Lionel Messit, me trajnerin që nuk e jep datë e saktë për rikthimin e argjentinasit.

“Nuk e di për sa kohë do të qëndrojë jashtë, por ne shpresojmë që të kthehet sa më parë”.

“Gjithsesi, dëmtimi nuk është i rëndë, bëhet fjalë për një zgjatim të vogël dhe në javën e ardhshme do ta vlerësojmë më mirë. Do të na mungojë një lojtar vendimtar, por kemi të tjerë për ta minimizuar mungesën e tij”.

Messi me siguri do të mungojë edhe në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona apelon dënimin më qesharak në histori të futbollit

Barcelona apelon dënimin më qesharak në histori të futbollit

Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës

Nuk ka marrëveshje mes Barcelonës dhe Neymarit, palët ngritin padi ndaj njëra-tjetrës