in

Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë

Vazhdojnë arrestimet te Barcelona – pas Bartomeut, në pranga edhe dy drejtorë të tjerë
Loading...

Barcelona është zgjuar nën ankthin e policisë së Spanjës që kanë bërë disa arrestime dhe bastisje në zyrat e tyre.

Sipas asaj që raporton Cadena Ser, Jose Maria Bartomeu është prangosur nga autoritet spanjolle.

Ish-presidenti akuzohet për skandalin “BarçaGate”, aty ku thuhet se ai ka punuar në prishjen e imazhit të anëtarëve të klubit.

Pas arrestimit të tij, në pranga janë vënë edhe drejtori gjeneral Oscar Grau e drejtori tjetër, Roman Gomez Ponti.

Në skandalin e publikuar, aty ishte tentuar prishja e imazhit edhe të Lionel Messit.

Bartomeu dha dorëheqje në fund të vitit të kaluar, derisa zgjedhjet presidenciale do të mbahen më 7 mars.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Përçarje te Barcelona: Sharje mes Pique e Griezmannin, mikrofonat kapin gjithçka

Përçarje te Barcelona: Sharje mes Pique e Griezmannin, mikrofonat kapin gjithçka

Po zhvillohen zgjedhjet për president të ri të Barcelonës, votojnë tre kandidatët dhe Lionel Messi

Po zhvillohen zgjedhjet për president të ri të Barcelonës, votojnë tre kandidatët dhe Lionel Messi