in

Virgil Van Dijk është zgjedhur lojtari më i mirë në Evropë për serzonin 2018/19

vandijk
Loading...

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë çmimin për lojtarin e vitit në Ligën e Kampionëve.

Virgil Van Dijk ka fituar këtë çmim.

Holandezi pati një vit të jashtëzakonshëm duke qenë shtylla e mbrojtjes së The Reds.

28-vjeçari ishte njëri nga lojtarët kryesor të Liverpoolit që e fituan edhe Ligën e Kampionëve për herë të gjashtë në histori të klubit.

Van Dijk e fitoi këtë  çmim në garë më rivalin e tij Cristiano Ronaldo dhe gjeniun argjentinas Lionel Messi.

Për holandezit kjo ishte hera e parë që e fiton çmimin si futbollisti i vitit në Evropë.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messiiii

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

Votat që morën treshja finaliste: Van Dijk i la pas me qindra vota dy legjendat e futbollit

Votat që morën treshja finaliste: Van Dijk i la pas me qindra vota dy legjendat e futbollit