Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi
in

Më pëlqenMë pëlqen

Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi

Loading...

Lionel Messi është shpallur lojtari i vitit, duke e mposhtur Virgil van Dijkun dhe Cristiano Ronaldon për çmimin ‘The Best’ nga FIFA.

Ylli argjentinasi ishte i mrekullueshëm në sezonin e kaluar në aspektin individual, pasi shënoi më së shumti gola dhe bëri më së shumti asistime.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë mori 46 pikë për ta fituar çmimin e më të mirit në shtëpia më e madhe e futbollit në botë.

Mbrojtësi holandez mori 38 pikë, gjersa ylli portugez kishte 36 sosh.

Pas tyre u votuan lojtarët si, Mohamed Salah (26), Sadio Mane (23), Kylian Mbappe (17), Frenkie de Jong dhe Eden Hazard me 16-të, Kevind de Bruyne(9) dhe Harry Kane me pesë pikë.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA

17 arsyet se përse Messi e fitoi çmimin ‘The Best’ nga FIFA