Wijnaldum pritet të jetë nënshkrimi i parë i Laportas, Barcelona thuhet se ka një para-kontratë me mesfushorin
in

Wijnaldum pritet të jetë nënshkrimi i parë i Laportas, Barcelona thuhet se ka një para-kontratë me mesfushorin

Loading...

Mesfushori i holandez, Georginio Wijnaldum është gati të largohet këtë verë nga Liverpooli për t’u transferuar te Barcelona si lojtar i lirë.

Sipas mediumit The Sunday Times, holandezi tashmë ka rënë dakord për një marrëveshje para-kontratës për t’u bërë nënshkrimi i parë i magjisë së dytë të Joan Laportas si president.

Kontrata aktuale e lojtarit skadon në verë kështu që do të ishte një transferim falas në fund të muajit qershor apo në fillim të korrikut.

Përforcimet në mesfushë janë përparësi për Ronald Koeman me klubin që ka bërë pak në afatin e fundit të verës për shkak të vështirësive financiare.

Ky veprim është parë gjithashtu si një votë besimi për Koeman, skuadra e të cilit po gjen formën pas një gjysmë të parë të vështirë të sezonit.

Sidoqoftë, burimet katalanase kanë deklaruar se Barca është ftohur me Wijnaldum falë shfaqjeve brilante të talenteve Ilaix Moriba dhe Pedri nën drejtimin e Koeman këtë sezon.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Analizë, statistika, parashikim: PSG – Barcelona, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve

Analizë, statistika, parashikim: PSG – Barcelona, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve

Koeman publikon listën e lojtarëve të ftuar për El Clasico, dy rikthime të mëdha te Barcelona

Koeman publikon listën e lojtarëve të ftuar për El Clasico