Xavi ka pranuar të bëhet trajner i Barcelonës
in

Xavi ka pranuar të bëhet trajner i Barcelonës

Loading...

Xavi mund të vendos të bëhet menaxher i Barcelonës që nga fillimi i sezonit të ardhshëm, pasi thuhet se tashmë është pajtuar të marrë përsipër detyrën nga Quique Setien.

Gjërat në Barcelona nuk janë në një vend të mirë tani, pasi kohëve të fundit kanë humbur vendin e parë në La Liga nga rivalët e Real Madridit dhe së fundmi u raportua se Lionel Messi ishte gati të largohej nga klubi pas sezonit të ardhshëm.

Xavi ka pranuar të bëhet trajner i Barcelonës

Sidoqoftë klubi tashmë mund të ndërmarrë hapa për të provuar dhe mbajtur sulmuesin duke e joshur me një trajner të ri.

Sipas gazetarit të Mundo Deportivo, Francesc Aguilar, Xavi ka pranuar të marrë përsipër detyrën e trajnerit të Barcelonës nga sezoni i ardhshëm.

Në një postim në Twitter nga Aguilar thuhet se ish-mesfushori i Barcelonës nuk dëshiron të marrë përsipër detyrën deri pas Ligës së Kampionëve në gusht, por ka një marrëveshje në parim.

Një pjesë e raporteve për largimin e mundshëm të Messit u përqendruan në mungesën e një projekti të suksesshëm në fushë dhe disa pretenduan se argjentinasi dëshironte Xavin ose Ronald Koemanin si menaxherin e ardhshëm.

Duke parë ish-shokun e tij të skuadrës dhe njeriun që e ndihmoi në shumë raste, të bëhet trajner i ri, mund të ndihmonte të bindte golashënuesin më të mirë të klubit për të qëndruar përtej verës së ardhshme. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
agjentja e Griezmann ka kërkuar takim me drejtuesit e klubit

Agjentja e Griezmann ka kërkuar takim me drejtuesit e klubit

Messi ka paralajmëruar largimin nga Barcelona, këto janë pesë klubet e mëdha që e duan gjeniun argjentinas

Messi ka paralajmëruar largimin nga Barcelona, këto janë pesë klubet e mëdha që e duan gjeniun argjentinas