in

Zyrtare: Klopp shpallet trajneri më i mirë nga FIFA

Zyrtare: Klopp shpallet trajneri më i mirë nga FIFA
Loading...

Jurgen Klopp është shpallur trajneri më i mirë i vitit nga FIFA.

Trajneri gjerman ishte në listë të ngushtë me Maurichio Pochettinon dhe Pep Guardiolan, mirëpo arriti ta fitonte çmimin ‘The Best’.

Klopp në sezonin e kaluar ishte fantastik, pasi e fitoi Ligën e Kampionëve me Liverpoolin dhe përfundoi në vendin e dytë në Ligën Premier.

The Reds ishin të pafat në ligën angleze, pasi përfunduan një pikë mbrapa Manchester Cityt.

Natyrisht se ky çmimi i fituar mbrëmë do t’i jap më shumë motiv gjermanit që ta përsëris edhe në këtë vit suksesin e sezonit të kaluar.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
LIVE: Ceremonia e ndarjes së çmimit "Më i miri" nga FIFA

LIVE: Ceremonia e ndarjes së çmimit “Më i miri” nga FIFA

Ronaldo nuk është prezent në ceremoninë e çmimit ‘The Best’ nga FIFA

Ronaldo nuk është prezent në ceremoninë e çmimit ‘The Best’ nga FIFA