in

Zyrtare: Luis Suárez do të operohet nesër dhe do të mungojë më shumë se 6 javë

Loading...

Barcelona ka konfirmuar se Luis Suarez ka pësuar një lëndim.

Sulmuesi uruguaian ka pësuar lëndim në gju dhe stafi mjekësor i skuadrës katalunase e ka konfirmuar lajmin.

Suarez kishte problem me gjurin edhe në sezonin e kaluar, e që tani e njëjta gjë i është përsëritur.

Barcelona nuk ka dashur që të komentojë datën se kur do të kthehet lojtari, mirëpo që MARCA raporton se ai do të mungojë deri në gjashtë javë.

Nëse gjithçka shkon mirë, Suarez pritet të rikthehet në kohë për përballjen ndaj Napolit në Ligën e Kampionëve.

Sidoqoftë, ai do të mungojë në gjashtë ndeshje në La Liga si, Granda, Valencia, Levante, Real Betis, Getafe dhe Eibarit, po ashtu edhe përballjen në Kupën e Mbretit për raundin e 32-të.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde mundohet ta arsyetojë humbjen nga Atletico Madridi

Valverde mundohet ta arsyetojë humbjen nga Atletico Madridi

Al Sadd me komunikatë zyrtare: Është normale që Xavi të rikthehet te Barcelona

Al Sadd me komunikatë zyrtare: Është normale që Xavi të rikthehet te Barcelona