in

Zyrtare: Todibo transferohet te Benfica

Zyrtare: Todibo transferohet te Benfica
Loading...

Barcelona dhe Benfica kanë arritur marrëveshje për transferimin e Jean-Clair Todibo.

Lojtari do të kalojë edicionin 2020/21 dhe atë 2021/22 në formë huazimi te skuadra portugeze, për të përcaktuar më pas të ardhmen e tij.

Todibo ishte i huazuar edhe në edicionin e kaluar, pro te Schalke, derisa forma e tij në Bundesligë nuk e Bindi Barcelonën  që ta mbajë atë në këtë sezon.

Kështu, skuadra katalunase vendosi që t’ia jap mbrojtësit edhe një mundësi që të rigjejë formën e tij të lartë.

Barcelona i ka dhënë mundësinë Benfikës opsion për të blerë lojtarin për 20 milionë euro, derisa huazimi është në shumën e dy milionëve.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Formacionet zyrtare: Barcelona e nis përballë Villarrealit

Formacionet zyrtare: Barcelona e nis përballë Villarrealit

Cristiano Ronaldo infektohet me COVID-19

Cristiano Ronaldo infektohet me COVID-19