in

A ishte faksi i Messit si ‘kërcënim’ për Bartomeun? Si duket ‘plani’ po funksionon!

Loading...

Sipas spekulimeve të fundit, Lionel Messi e kërkoi një transferim nga klubi për të detyruar dorëheqjen e presidentit të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu – dhe kjo gjë duket se ka funksionuar.

Tani është konfirmuar nga burime të shumta që Messi i ka dërguar një faks klubit duke kërkuar një transferim, madje duke aktivizuar një klauzolë në kontratën e tij që e lejon të largohet falas.

Edhe pse ka interes nga klube si Inter, Manchester City, Juventus, Milan, PSG dhe shumë të tjerë, mund të ndodh që “La Pulga” nuk do të shkojë askund.

Sipas mediumit TyC në Argjentinë, Messi e bëri gjestin si një përpjekje për herë të fundit për të detyruar presidentin Bartomeu të hiqte dorë nga detyra e tij – dhe si duket kjo funksionoi.

Tifozët tani janë në protesta jashtë Camp Nou këtë mbrëmje duke kërkuar largimin e tij, dhe në një mbledhje të bordit që ëhstë thirrur urgjent, kjo mund të ndodh.

mesi tifoz

Thuhet që Barteomeu ose tashmë ka dhënë dorëheqjen ose bordi kërkoi dorëheqjen e tij, duke shkaktuar zgjedhje të parakohshme.

Pas humbjes nga Bayern Munich ai dëshiroi ta vazhdonte punën e tij, duke larguar vetëm Eric Abidalin dhe trajneri Quique Setien.

As trajneri i ri, Ronald Koeman, nuk është pritur mirë nga Messi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Publikohet faksi që besohet se Lionel Messi ia dërgoi Barcelonës ku kërkon largimin e tij

Publikohet faksi që besohet se Lionel Messi ia dërgoi Barcelonës ku kërkon largimin e tij

Pep Guardiola fluturoi drejt Barcelonës për bisedime me Lionel Messin

Pep Guardiola fluturoi drejt Barcelonës për bisedime me Lionel Messin