in

Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin

Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin
Loading...

Eric Abidal është duke ecur një shtrëngatë në Barcelona pas akuzave dhe kundër-akuzave ndaj tij dhe yllit të skuadrës, Lionel Messi.

Drejtori aktual i futbollit në Camp Nou ka filluar të ndiejë presion dhe ai mund të bëhet personi i katërt që humb punën e tij në klub në pesë vitet e fundit.

Sipas mediumit RAC1, Abidal mund të pushohet nga puna pasi Josep Maria Bartomeu të arrijë në takimin e urgjencës të rregulluar pas komenteve të së martës nga Messi.

Barcelona ka kaluar nëpër Robert Fernandez dhe Pep Segura viteve të fundit, dhe Bartomeu ishte përpjekur të rekrutojë Carles Puyol në këtë rol përpara se të emërohej Abidal, ndërsa folën gjithashtu me Jordi Cruyff.

Largimi i Segura verën e kaluar, nga ana tjetër, shkaktoi dorëheqjen e Jordi Mestre si nënkryetar dhe kjo ishte ajo që ishte shkëndija fillestare për këtë krizë më të fundit në klub.

Abidal mbikëqyri negociatat me Paris Saint-Germain për të rikthyer Neymarin, i cili përfundoi pa sukses, megjithëse ai bëri lëvizje të plota për Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Neto dhe Junior Firpo.

Por, tani pozicioni i tij është në rrezik pasi intervista e tij në gazën katalunase Sport shkaktoi një reagim nga Messi, mbi faktin se ai nuk arriti të shtojë një përforcim sulmues në janar, pavarësisht se Luis Suarez u dëmtua.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Dramë te Barcelona: Messi iu kundërpërgjigjet kritikave të Abidal

Dramë te Barcelona: Messi iu kundërpërgjigjet kritikave të Abidal

Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel

Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel