in

Alaba për interesimin e Barcelonës: Është një nder për mua

Alaba për interesimin e Barcelonës: Është një nder për mua
Loading...

David Alaba ka thënë se të jesh nën shënjestrën e Barcelonës është një nderë, mirëpo ka insistuar se është i fokusuar te Bayern Munich.

Mbrojtësi austriak është duke u lidhur me një kalim te kampioni i La Liga-së në këto ditë, derisa marrëveshja thuhet se është e komplikuar.

“Është si një mirënjohje, një nder për mua, por unë jam i fokusuar totalisht te Bayern Munich dhe për ndeshjet parasezonale këtu në Amerikë”, ka thënë Alaba.

Skuadra katalunase ka disa afate që së bashku me Real Madridin tentojnë ta transferojnë reprezentuesin e Austrisë, por Bavarezët nuk duan ta shesin.

Alaba u transferua te Bayern Munich si një lojtar i ri në vitin 2009, ndërsa ka edhe dy vite kontratë në Allianz Arena, gjersa cilësohet si njëri ndër më të mirët në pozitën e tij. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
chelsea Barca

LIVE: Barcelona vs Chelsea

grizmann transfer

Antoine Griezmann po kthehet në çështje, presidenti i La Ligas mund ta bllokojë transferimin e tij te Barcelona