in

Ansu Fati apo Dembele: Dilema tjetër e madhe te Barcelona

Ansu fati dhe Dembele
Loading...

Ansu Fati ka përfituar si lojtar formacioni pas dëmtimeve të Luis Suarez, Lionel Messi dhe Ousmane Dembele.

Por me kthimin e këtyre të fundit, nuk ka garanci për djaloshin që të luajë edhe aq shumë, pasi trajnerët ende besojnë te përvoja.

Tifozët e Barcelonës tashmë e adhurojnë 16-vjeçarin, i cili ka shënuar dy gola dhe ka asistuar një herë në vetëm 116 minuta në La Liga.

Ansu fati

Dembele, ndërkohë, do të duhet të fitojë besimin e Campit Nou, megjithëse ai mbetet ende në hierarki përpara Fatit, të paktën kështu mendon Ernesto Valverde.

Ish-trajneri i Bilbaos, do t’i duhet ta mbrojë produktin e akademisë së Barcelonës, pasi klubi është i vetëdijshëm për rreziqet kur një lojtar shpërthen në moshë të re.

Dembele

Me Suarez, Messi dhe Dembele në sulm, Valverde mund ta kthejë Fatin përsëri te Barcelona B , por nëse i riu vazhdon të shënojë, një vendim i tillë nuk do të jetë i gjatë dhe francezi Dembele duhet të fillojë të frikësohet për minutat.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Reus dhe Messi

Reus: Shpresoj që Messi të luajë, ai është më i miri në botë

antonio conte

Conte: Barcelona nuk e dëshironte Interin në grup