in

Antoine Griezmann po kthehet në çështje, presidenti i La Ligas mund ta bllokojë transferimin e tij te Barcelona

grizmann transfer
Loading...

U mendua se gjithçka u mbyll kur Antoine Griezmann u bë zyrtarisht lojtar i Barcelonës dhe u prezantua nga klubi katalunas.

Ai madje ka debutuar në humbjen 2-1 ndaj Chelseat në një miqësore.

Por lajmet e fundit që vijnë nga Spanja shkruajnë se për transferimin e francezit nga Atletico te Barcelona fjalën e fundit do ta thotë La Liga.

Kjo pasi Atletico pretendon që Griezmann duhet të paguhet jo 120, por 200 milionë euro.

Javier Tebas, numri 1 i kampionatit spanjoll, e ka konfirmuar se ende nuk është thënë fjala e fundit. Sipas tij La Liga ka mundësi ta bllokojë transferimin.

tebas
Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas

“Atletico ka paraqitur një protestë me shkrim, duke vënë në dyshim mundësinë për t’i dhënë Barcelonës kartonin e futbollistit. La Liga ka mundësi ta bllokojë blerjen e Antoine Griezmann nga Barcelona. Është një mekanizëm që është vënë në lëvizje dhe do të jenë organet përgjegjëse që do ta zgjidhin situatën”.

“Nuk e di nëse është thyer rregulli nga Barcelona, por po merret në konsideratë që Atletico të ketë mundësi të mbrojë të drejtat e saj”.

“Klubi madrilen këmbëngul se ka prova. Është një situatë e komplikuar juridike, që sigurisht nuk do të marrë fund në ditët e ardhshme, përkundrazi, do të duhet kohë”.

Se a do të bllokohet transferimi, a do t’i jepet leje francezit, apo ai nuk do të zbresë në fushë derisa çështja të sqarohet, La Liga nuk ka dhënë ndonjë informatë shtesë.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Alaba për interesimin e Barcelonës: Është një nder për mua

Alaba për interesimin e Barcelonës: Është një nder për mua

shitja e lojtareve

Barca planifikon të grumbullojë 150 milionë euro nga shitja e disa lojtarëve