in

Barça me mungesa të mëdha në udhëtimin e tyre te Sevilla

Loading...

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, do të detyrohet të mbështetet te yjet e rinj të klubit për udhëtimin e tyre jetësor të La Ligas në Sevilla sonte (e premte).

Real Madrid ka rikthyer epërsinë e Barçës në vetëm dy pikë pas fitores 3-0 ndaj Valencias, me skuadrën e Setienit që duhet të marr një rezultat pozitiv në Andaluzia.

Sipas faqes së parë të Mundo Deportivo, Sergi Roberto dhe Frenkie De Jong nuk do të udhëtojnë në Ramon Sanchez Pizjuan për shkak të lëndimit.

Reprezentuesi francez Samuel Umtiti gjithashtu humbet ndeshjen përmes pezullimit, ndërsa Jordi Alba kthehet nga ndalimi i tij.

Këto mungesa kanë detyruar ish-trajnerin e Real Betisit të përfshijë një mori lojtarësh të ekipit B në skuadrën e tij me 23 lojtarë të ftuar.

Sensacionit adoleshent Ansu Fati i bashkohen edhe Riqui Puig, Chumi, Monchu, Alex Collado, Kike Saveiro dhe Ronald Araujo.

Fati, Puig dhe Araujo të gjithë kanë parë disa kohë loje pas rifillimit të sezonit në La Liga, ndërsa Collado bëri një paraqitje të ligës në sezonin 2019-20.

Chumi është paraqitur në Copa del Rey këtë sezon, por mesfushori Monchu nuk ka bërë akoma një paraqitje të parë për ekipin senior të Blaugranave.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona i ofron kontratë trevjeçare Messit

Barcelona i ofron kontratë trevjeçare Messit

Barcelona e fiton gjyqin me Neymarin, braziliani detyrohet t’i paguajë miliona ish-skuadrës së tij

Barcelona e fiton gjyqin me Neymarin, braziliani detyrohet t’i paguajë miliona ish-skuadrës së tij