Barcelona 5-2 Mallorca, hat-trick-u i Messit dhe notat e lojtarëve
in

Barcelona 5-2 Mallorca, hat-trick-u i Messit dhe notat e lojtarëve

Loading...

Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga.

Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e radhës në kampionat, duke rikthyer po ashtu pozitën e parë në tabelë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Antoine Griezmann (7′), Lionel Messi (17′, 41′, 83′) dhe Luis Suarez (43′) për vendasit, ndërsa Ante Budimir (35′, 64′) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte padyshim Messi, i cili pas het-trikut u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin për dyshen e mbrojtjes mysafire, Antonio Raillo dhe Martin Valjent që u notuan me 5.9.

Barcelona:

barca mallorca nota barca

Mallorca:

barca mallorca nota mallorca
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
barca mallorca

Barcelona me disa mungesa ndaj Mallorcas – formacionet zyrtare

Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit

Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit