in

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme për çerekfinalen e zjarrtë të Ligës së Kampionëve

Loading...

Barcelona dhe Bayern Munich do të ndeshen sot (e premte) në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Blaugranët dhe Bavarezët do të ndeshen mes vete në një derbi të zjarrtë që do të zhvillohet në Estadio da Luz të Lisbonës me fillim nga ora 21:00.

Dy klubet e mëdha evropiane luajnë në kuadër të çerekfinales dhe fituesi i takimit kualifikohet automatikisht në gjysmëfinalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Quique Setien pritet të ndryshoj rreshtimin dhe formacionin nga ndeshja e fundit ndaj Napolit, pasi Antoine Griezmann mund t’ia fillojë nga banka, ndërsa Arturo Vidal nga fillimi.

Edhe Hansi Flick pritet të bëjë ndryshime nga ndeshja e fundit e fituar ndaj Chelseat, pasi synon të luajë me formacionin më të mirë ndaj Barcelonës.

Barcelona (4-4-2)ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Roberto, Vidal, Busquets, de Jong; Messi, Suarez

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme për çerekfinalen e zjarrtë të Ligës së Kampionëve

Bayern Munich (4-2-3-1)Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Thiago, Goretzka; Coman, Muller, Gnabry; Lewandowski

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme për çerekfinalen e zjarrtë të Ligës së Kampionëve
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Setien flet për duelin me Bayernin: Ata kanë një lojtar të madh si Lewandowski, por nuk është në nivelin e Messit

Setien flet për duelin me Bayernin: Ata kanë një lojtar të madh si Lewandowski, por nuk është në nivelin e Messit

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Bayern Munich

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Bayern Munich